NASZE AKCJE

KOTY Z ŻAGLOWEJ – 05-08-2017r.

Dzisiaj wolontariusze naszej Fundacji pojechali na miejsce bytowania kociaków przy ul. Żaglowej .
Wszystkie koty tam bytujące „ rudzieją „ co jest efektem nie dożywienia , silnego zarobaczenia i anemii. Dzisiaj do fundacji zabraliśmy z tego miejsca cztery kociaki . Po wizycie u weterynarza ( odrobaczenie, odpchlenie , antybiotyk ) czekają na odopcję w fundacji . Dzięki pensjonariuszom noclegowni prawie wszystkie koty są oswojone . Sukcesywnie będziemy zabierać z tego miejsca koty , sterylizować , kastrować i szukać im domów .
Potrzebują WASZEJ pomocy, serdecznego domu .
Zasługują na to !

Udało się nam już pomóc z tego miejsca bytowania 12 kociakom. Cztery  kociaki znalazły domy. Sześć  czeka na adopcję w fundacji. Koteczka i kocurek  po zabiegu kastracji powrócili na miejsce bytowania . Kociakom zapewniamy wyżywienie . W tym miejscu radykalnie zmniejszyła się ilość kotów . Akcja cały czas trwa.

Koty stoczniowe i majowe.

Stadko kotów przy Stoczni Gdańskiej, już od kilku lat jest pod naszą opieką. Kotki zostały wysterylizowane, kocięta zabrane i oddane do adopcji. Wcześniej koty były tam w okropnym stanie, duże stado, wychudzone, kociaki głodne, chore. Ktoś próbował je otruć, część stadka padła ofiarą trucizny. Teraz są systematycznie dokarmiane i stadko utrzymuje się na stałym poziomie, czasem dołącza kot wyrzucony przez kogoś z domu. Staramy się takim kotom szukać domy. To samo dotyczy kotów z ulicy 3 Maja. Było ich naprawdę dużo, obecnie sytuacja ich bardzo się poprawiła. Dużo kotów znalazło domy, kotki pozostałe, zostały wysterylizowane.

1   5 8 9 10 11

Koty z Chełmu.

Koty wolno żyjące znajdujące się na osiedlu Gdańsk ? Chełm są również objęte kompleksową pomocą ze strony Fundacji. Nasza pomoc polega nie tylko na ich dokarmianiu ale również na sterylizacji kotek w celu zmniejszenia ich populacji, leczeniu oraz szukaniu domów stałych dla kotów oswojonych lub nadających się do oswojenia. W tej chwili dokarmiamy stadko składające się z około 10 kotów. Jedna z kotek urodziła małe i trzeba będzie znaleźć im domy. Resztę na szczęście udało się wysterylizować ? teraz kotki są zdrowe, mają lśniące futra, rzadziej zapadają na infekcje a ich życie stało się bardziej beztroskie i pozbawione strachu o młode.

Poniżej opis naszych kotów: Wampir ? kocur w wieku emerytalnym, nie jest już samcem alfa, ale jeszcze ma niezłą pozycję w stadzie. Kocurek jest oswojony, podchodzi, daje się głaskać, przyjaźnie nastawiony do ludzi. Jeżeli ktoś chciałby zapewnić mu godne warunki na starość to musi być to osoba posiadająca dom z ogrodem, ponieważ nie wyobrażamy sobie, że Wampir mógłby przeżyć ostatnie lata życia zamknięty w mieszkaniu.

Wampir

vampir

Lilu ? kotka nie nadająca się do adopcji. W 2011 roku uległa poważnemu urazowi (tylna łapa została wyrwana ze stawu), rokowania były raczej kiepskie ale dzięki umiejętnościom i sercu Dr. Zaleskiego kotka po miesiącu spędzonym w klatce mogła wrócić na wolność a nastawiona łapa została w stawie. W czasie, gdy znajdowała się w domu nie nawiązywała żadnego kontaktu z ludźmi, bała się, broniła i była agresywna, dlatego postanowiliśmy dłużej jej nie męczyć i zwrócić jej wolność. Wysterylizowana.

Lilu

lilu

Lilu

lilu_1

Aśka ? kotka ok. 2 lat, ciągle nie najedzona. Gdy tylko kończy się jedzenie w jednej z misek, biegnie do drugiej. Potrafi bukać głową by dostać swoją porcję, jednak nigdy nie podejdzie by dać się pogłaskać. Wysterylizowana.

Bezoczek ? Kocurek, który w tej chwili rządzi całym podwórkiem. Pierwszy je, pierwszy ma dostęp do niewysterylizowanych kotek. Oko stracił prawdopodobnie w walce o pozycję w stadzie. Z jednym radzi sobie wyśmienicie, oswojony, daje się głaskać. Preferowany dom wychodzący.

Bezoczek

bezoczek

Zakopun ? młodziutki Kocurek ok. roku, nie należy do stada, więc jest skutecznie przeganiany przez inne koty. Wie co to głód i dlatego też każdy kawałek jedzenia, którego nie jest w stanie zjeść zostaje przez niego zakopany na później.

ZakopunSzarka ? koteczka ok. 2 lat, wysterylizowana, nie nadaje się do adopcji ? dzikuska, ma słabą pozycję w stadzie.

Szarka

szarka

Babuleńka ? ciągle chorująca koteczka, leczona i zapadająca ciągle na kolejne choroby. Cierpi na wszawicę jednak z uwagi na to, że jest zupełnie dzika nie ma możliwości odwszawienia. Wysterylizowana.

Babuleńka

babulenka

Młoda ? koteczka ok. 2 ? letnia, wciąż czeka na sterylizację. W tej chwili urodziła młode, które za około miesiąc będą do adopcji a koteczka zostanie poddana zabiegowi sterylizacj

Czarny ? kotek, który dopiero pojawił się w stadzie, na uboczu, duża infekcja oka. W tej chwili walczymy by przeżył ? je bardzo słabo i dostaje antybiotyk, większość czasu przesypia pod balkonem.

Koty z Gdańskiej Stoczni Remontowej.

Zajmujemy się kotami ze Stoczni Remontowej w Gdańsku. Wyłapujemy i sterylizujemy kotki, zabieramy małe kocięta, leczymy, oswajamy i szukamy im domów. Koty są też codziennie dokarmiane. Udało nam się też postawić tam kocie domki, dzięki temu koty nie zamarzają zimą, ale maja względnie ciepłe miejsca na nocleg. Miejsce karmienia jest osłonięte, dzięki temu jedzenie tam zostawione, jest przez koty spożytkowane w całości. Niestety koty ulegają w stoczni wypadkom, chorują, nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim kotom.

12

33  6 7 9 10 11 12